Çaykara Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Kamil Hoş 45 yıllık Devlet Memurluğunu tamamlayarak ilçeye veda etti.

Uzun yıllardır Çaykara Kaymakamlık Yazı işleri müdürlüğü görevini üstlenen
Kamil Hoş, 45 yıllık memuriyet hayatına veda etti
 

1975 Yılında İlçemiz Karaçam Mahallesi Ortaokulunda  Memur olarak göreve başlayan Kamil Hoş 1986 Yılında ise Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başladı.1990 Yılında göreve başladığı Çaykara Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü görevini 30 yıl boyunca aralıksız olarak sürdüren Kamil Hoş 20 Mayıs 2020 tarihi itibarı ile yaş haddini tamamlayarak emekliye ayrıldı.

İnsanlar ile olan olumlu ilişkileri ve sosyal yönünün çok kuvvetli olması sebebi ile Çaykara İlçesinde herkes tarafından çok sevilen Kamil Hoş Çaykara Kaymakamlığında görev yaptığı 30 senelik hizmet süresi içerisinde toplam 40 Kaymakam ile görev yaparak belki de bu alanda önemli bir rekorun da altına imza atmış oldu.

Çaykara  Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Kamil Hoş’un Emekliye ayrılması sebebi ile Kaymakam Salih Çiğdem’in odasında bir uğurlama gerçekleştirildi.

Sosyal mesafe kuralına uygun olarak ve maskeli bir şekilde gerçekleştirilen Uğurlama töreni esnasında Kaymakam Salih Çiğdem tarafından Yazı İşleri Müdürü Kamil Hoş’a Başarı Belgesi takdimi gerçekleştirilirken Kaymakamlık personeli tarafından da uğurlandı.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-KIYMETLİ BİR ÇALIŞMA ARKADAŞIMIZA VEDA EDİYORUZ

Çaykara Kaymakamlığında tecrübeli bir Yazı İşleri Müdürü ile çalışmanın kendileri için çok büyük bir avantaj olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem  45 senenin çok uzun bir zaman dilimi olduğunu ve Yazı İşleri Müdürümüzün kendi ömründen daha fazla bir sürede Kamuya hizmet vererek çok önemli bir iş gerçekleştirmiş olduğunu sözlerine ekledi.

Emekliye ayrılan Yazı İşler Müdürü Kamil Hoş’un hem işini çok iyi yapan örnek bir çalışma arkadaşı hem de mesai arkadaşlarına örnek olan bir Abi özellikleri ile göreve veda ettiğini anımsatan Kaymakam Çiğdem Yazı İşleri Müdürü Kamil Hoş’a bundan sonraki yaşantısında da sağlıklı ve uzun bir yaşam dilediklerini sözlerine ekledi.


Yazı İşleri Müdürü Kamil Hoş ile gerçekleştirdiğimiz röportaj ile 45 senelik bu kocaman öyküyü sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Biz sorduk Kamil Hoş cevapladı. İşte o röportaj:    

Sayın Kamil Hoş. Özgeçmişinizden kısaca söz eder misiniz?

KAMİL HOŞ:1955 Yılında Çaykara Eğridere Köyünde doğdum. İlkokulu Eğridere İlkokulunda, Ortaokulu Çaykara Ortaokulunda, Liseyi Trabzon Lisesi, Kırklareli Lisesi ve Trabzon Fatih Lisesinde okudum. Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümünden mezun oldum.1974 Yılında kısa bir süre İsviçre’nin Basel kentinde işçi olarak çalıştım.1974 Yılında evlendim.3 Kız 1 erkek toplam 4 çocuk babasıyım. 15 Ağustos 1975 yılında açılan Memurluk sınavına katıldım ve bu sınavı kazanarak Memur olmaya hak kazandım. Bu tarihte göreve başladım. İlk görev yerim Karaçam Ortaokulu Daktilo Memurluğu idi.

1986 Yılına kadar burada görev yaptıktan sonra Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandım.1990 Yılında ise 30 senedir büyük bir gurur ile yürütmekte olduğum Çaykara Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne atandım. Atamamda emeği geçen o zamanki Trabzon Valisi Sayın Enver Hızlan’a, Çaykara Kaymakamı sayın Halil Kalabalık’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yılmaz Sarıoğlu’na,Şube Müdürü Sayın Yaşar Çatal’a, şükranlarımı sunuyor sayın Valimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Unutmadan şunu da ifade etmek isterim. Karaçam Mahallesinde görev yaparken bana her yönden destek veren Karaçam Mahallesi halkına şükranlarımı sunuyorum. Vefat edenlere ise Allah’tan Rahmet diliyorum.

Görev yaptığınız 45 senelik dönemde kaç tane Kaymakam ile çalıştınız?

KAMİL HOŞ: Görev yaptığım dönemde bir kısmı aday olmak üzere 40 tane Kaymakam  ile çalıştım.

Görev süreniz içeresinde kaç personel ve kaç iktidar ile çalıştınız?

KAMİL HOŞ: Müdür olduğum dönemde 7 memur,5 şef, ayrıca zaman zaman geçici görev ile görevlendirilen personel ile çalıştım. Görev yaptığım dönemde 7 iktidar ile çalıştım. Zaman zaman bazı iktidar dönemlerinde ufak tefek rahatsızlıklar olmasına rağmen genelde uygun geçti.

 Çalışma prensipleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

KAMİL HOŞ: Ben Kanunları ihlal etmeden ama en son sınırına kadar zorlayarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye çalıştım. Kesinlikle hiçbir kişi veya kişilere yasa dışı işlem yapmadığım gibi hizmet verirken sınıf ayrımı da kesinlikle yapmadım. Her zaman idari yoldan hak ederek yükselmeye çalıştım.

Görevde iken sizleri en fazla yoran işler hangileridir?

KAMİL HOŞ: Zorlama değil de içime sinmeyen bazı işler olmuştur. Örneğin yaylalardaki kaçak yapılaşmalar. Bir kısım binalar hiç ceza yemeden bazıları ise 2-3 defa ceza yiyerek ev sahibi oldular. Ayrıca İmar Barışı da bunlardan biridir.

Emeklilikte her hangi bir projeniz var mı?

KAMİL HOŞ: Şu anda bir projem yok. Zaman içinde neler olacak bekleyip görmek gerekiyor.

Görev süreniz içerisinde unutamadığınız kişiler ve anılarınız var mı?

KAMİL HOŞ: Memuriyete başladığımda ve devamında bana çok büyük yardımları ve destekleri olan Merhum Milli Emlak Müdürümüz Halim Ayal’ı, rahmetle ve şükranla yad ediyorum. Nüfus Müdürlüğünde görev yapan Merhum Hasbi Koçak, ölmeden 2 gün önce benden helallik alarak ayrıldı ve rahmetlik oldu bunu hiç unutamıyorum.

Merhum Malmüdürü Vekili Mehmet Şabanoğlu’nun Uzungöl’e Veda yemeğine giderken vefat etmesi çok üzücü bir olaydı. Daha çok hatıralarım var ama yazmakla bitmez.

Bu vesile ile tüm Çaykara’lı Hemşerilerime, memur ve işçi arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyor ve Allah’a ısmarladık diyorum.

Görevde iken kırgın  olduğunuz kişi veya kişiler var mı?

KAMİL HOŞ: Var tabi ki olmaz mı? Ama hiçbir zaman kırgın olduğumu kimseye belli etmedim. Ayrıca görev yaparken de kesinlikle kırgınlığımı işime yansıtmadım.

Ayrılacağınızdan dolayı üzülüyor musunuz?

KAMİL HOŞ: Mutlaka yarım asıra yakın bir çevreden ayrılmak hiç de kolay değil. Ama her şey zamanında güzeldir.

Son olarak ne söylemek istersiniz?

KAMİL HOŞ: Son olarak Kıymetli vatandaşlarımızdan haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Yaklaşık 45 senelik hizmetim sonrasında Uyarı cezası bile almadan ayrılıyor olmam benim için çok sevindirici bir durumdur. Son iki yıla yakın Görev Yaptığım Kaymakamım Sayın Salih Çiğdem’e saygılarımı sunarım. Ayrıca birlikte görev yaptığım ve ebediyete intikal eden arkadaşlara Allah’tan rahmet diliyorum.

Web Sitemiz ve Köylülerimiz adına Kamil Hoş abimize bundan sonra yaşam ve çalışmalarında başarılar dilerim.

 
  Ropörtaj Haberi : Çaykara Gündem den alınmıştır.


 

Login


 

Ziyaretçi Defteri

pasamehmet
Herkeze Selam, acaba bu ""Sülaleye dayali Soy Ağacimiz."" ne zaman faaliy...

Ilkokul Mezunlarimiz

Eğridereköyü İlkokulu ilk olarak 1948 - 2008 Eğitim Yili

Calisma Asamasinda

Eğridere Köyü Facebook

Sosyal Medyada da, beraber kalalim.
Takip et Tiklayiniz

Go to top