Makale Dizini

Saygıdeğer Eğridere Mahallesi sakinleri ;
Eğridere Mahallesi Yayla Yolları Onarma ve Güzelleştirme Kurulu olarak 04.06.2020 tarihinde ilçe belediye başkanı Hanefi Tok başkanlığında toplantı gerçekleştilmiştir.
Toplantıda yayla yollarımızın düzeltilerek kullanılır hale getirilebilmesi için yapılabilecekler değerlendirilmiştir. Yapılan değerlendirmeye göre ;
1-) Yayla yollarımızın (alt yol,üst yol) beton dökülecek kısımlarının ilçe belediye araçları ile düzeltilme çalışmalarına 07.06.2020 tarihi itibarı ile başlanmasına,
2-)Alt yol (Çavluka)bölgesinde sorun teşkil eden yerlerin betonlanmasının yapılması,
3-)Üst yol (Kukulasuyu) bölgesinde sorun teşkil eden yerlerin betonlanmasının yapılmasına,
4-)Bağışların Eğridere Köyü Güzelleştirme Derneği'nin Halkbank Çaykara Şubesi TR 93 0001 2001 5970 0016 1000 06 nolu hesabına yatırılmasına ,
5-)Bağışta bulunanların makbuzlarının yasal süre içerisinde ilgililer adına kesilmesine ,
6-)Yol betonlama çalışmalarının bitiminde yapılan faaliyetler konusunda bilgilendirmelerin Eğridere Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği başkanı Fatih Coşkun tarafından yapılmasına karar verilmiştir.

Saygıdeğer köylülerimiz; bilindiği üzere yayla yolu ile ilgili bağış toplama kampanyası daha önce başlamış olup halen devam etmektedir.
Kampanya ile ilgili olarak başta Çaykara İlçe Belediye Başkanı Hanefi Tok olmak üzere,; yol düzeltme çalışmasına öncülük yapan,bağışta bulunan,destek veren ve bağışta bulunacak olan herkese teşekkür ediyoruz.
Bu gün itibariyle 50 (elli) mikser civarında beton köylerimizin katkısı ile toplanmıştır.
Bu zamana kadar toplanan ve bundan sonra toplanacak miktar kadar ilçe belediyemiz de hakkaniyet çerçevesi içerisinde beton katkısında bulunacaktır.
Bu çalışmaları yürütürken önerilere, yeni fikirlere ve eleştirilere açık olduğumuzu, çalışmaların ancak sizlerin yardımlarıyla başarılacağını belirtmek isteriz.
Köyümüzün güzelleştirilmesi ve ihtiyaçlarının karşılanmasında bugüne kadar hizmetleri bulunan eski muhtarlarımıza, köy ihtiyar heyetlerine ve tüm emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyoruz.
Allah hepsinden razı olsun.
Unutmayalım ki "Mallarını Allah yolunda infak edenler (yardımda bulunanlar), sonra infak ettikleri şeyin peşinden başa kakmayan ve eziyet vermeyenlerin ecirleri Rableri katındadır, onlara korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaktır"(Bakara :262) Eğridere Mahallesi halkına saygı ile duyurulur.
Eğridere Yayla Yolları Güzelleştirme Kurulu:
Çaykara İlçe belediye başkanı Hanefi Tok öncülüğünde: -
Ahmet Yaşar Ağıralioğlu (Eğridere Mahallesi Muhtarı) 05334861557 -
Fatih Coşkun (Eğridere Köyü Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı) 05344950999 -
İzzet Gönan (Çaykara Hallk Eğitim Müdürü) 05363438328 -
Zihni Boz (ÇPAL Müdür Yardımcısı) 05058108355

Login


 

Ziyaretçi Defteri

pasamehmet
Herkeze Selam, acaba bu ""Sülaleye dayali Soy Ağacimiz."" ne zaman faaliy...

Ilkokul Mezunlarimiz

Eğridereköyü İlkokulu ilk olarak 1948 - 2008 Eğitim Yili

Calisma Asamasinda

Eğridere Köyü Facebook

Sosyal Medyada da, beraber kalalim.
Takip et Tiklayiniz

Go to top