İstanbul Derneğimizin Yönetiminden Hasta Ziyareti

İstanbul Eğridere Köyü Derneği olarak bu hafta Sultanbeyli ilçesinde yaşayan Eğriderelilerin misafiri olduk. Toplantımıza dernek yönetimi (Başkan, Hüseyin Çakır, Yakup Tok, Tarik Sacit Şeker, Özgür Gönan, Muammer Yıldız, Mehmet Salih Şahin, Ali Kemal Çiçek, ve toplantımıza katılan köylülerimiz.

 

 Eğridereye, Eğriderelilere ve Eğridereli Dostlarına selam olsun.

İstanbul Eğridere Köyü Derneği olarak bu hafta Sultanbeyli ilçesinde yaşayan Eğriderelilerin misafiri olduk. Toplantımıza dernek yönetimi (Hüseyin Çakır, Yakup Tok, Tarık Sacit Şeker, Özgür Gönan, Muammer Yıldız, Mehmet Salih Şahin, Ali Kemal Çiçek), Veysel Bal, Behram Coşkun, Adnan Boz, Mustafa Boz, Mehmet Bekiroğlu, Barış Coşkun, Önder Çiçek, Hakan Çiçek, Alihan Çiçek, Yavuzhan Çiçek katıldı. Toplantıya katılan köylülerimize ve bizleri misafir edip güzel şekilde ağırlayan Önder ve Hakan Çiçek kardeşlere de teşekkür ederiz. Takip eden aylarda, köylülerimizi gerek işyerlerinde gerek evlerinde ziyaretlerimiz devam edecektir. Büyükşehirin karmaşasında kaybolmakta olan değerlerimizi ayakta tutmak, bitme aşamasına gelmiş olan ilişkilerimizi canlandırmak ve tanışmayanları tanıştırmak için çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmamanızı, köyümüze ve köylümüze değer katacak fikirlerinizi bizlerle paylaşmanızı, dernek faaliyetlerini anlamlı kılacak maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz.

Toplantının akabinde ev ziyaretlerimize devam ettik. İlk önce köyümüzün asırlık çınarı Hacı Alaybey Çatal dedemizi ziyaret ettik. Kendisini sapasağlam gayet sağlıklı bir şekilde gördük. Elini öptük ve hayır duasını aldık. Allah (C.C.) kendilerine hayırlı uzun ömürler versin. 107 kere maşallah. Daha sonra, kısa bir süre önce rahatsızlanan Mehmet Coşkun’u da evinde ziyaret ettik. Yoğun bakımdan sonra toparlanma sürecinde. Allah (C.C.) ona ve tüm hastalara şifa versin.

Köyümüzün adına faaliyet gösteren siteye yapılan çirkin saldırı sonucu uzun bir süre birbirimizden haber alamadık. Sitenin tekrar faaliyete geçmesine kadar geçen zaman diliminde derneğimizle ilgili haberleri zaman içerisinde siz saygıdeğer köylülerimizle paylaşacağız. Temennimiz, tamamen iyi niyetlerle yapılan site çalışmasının desteklenmesi ve bu tarz çirkin saldırılara maruz kalmamasıdır.

Güzelliklerin paylaşıldığı ve yaşatıldığı faaliyetlerde tekrar görüşebilmek temennisiyle…

Eğridere Köyü Kültür Ve Yardımlaşma Derneği
Login


 

Ziyaretçi Defteri

pasamehmet
Herkeze Selam, acaba bu ""Sülaleye dayali Soy Ağacimiz."" ne zaman faaliy...

Ilkokul Mezunlarimiz

Eğridereköyü İlkokulu ilk olarak 1948 - 2008 Eğitim Yili

Calisma Asamasinda

Eğridere Köyü Facebook

Sosyal Medyada da, beraber kalalim.
Takip et Tiklayiniz

Go to top