İSTANBUL EĞRİDERE KÖYÜ KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
                                             YENİ HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI
                                                               28.04.2013
Kazım Karabekir Mah. Kemal Şeker Bulvarı No:48 Gaziosmanpaşa/İSTANBUL adresindeki derneğimizin hizmet binası törenle açıldı.
Dernek hizmet binası açılış töreninde bir araya gelen Eğridereliler toplumsal dayanışma ve birliktelik örneği sergiledi. Beklenenin altında katılımın olduğu açılış törenine Gaziosmanpaşa AKP İlçe Teşkilatı, Gaziosmanpaşa MHP İlçe Teşkilatı ve köylülerimiz katıldı.

Törenin sunumunu yapan Sündüz Esra HOŞ protokol konuşmaları ve açılış merasimi ile ilgili bilgi verdi. Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi protokol tarafından kesilerek bina hizmete açıldı.

Yönetim kurulu üyelerinin iki ay öncesinden hazırlıklarına başladığı açılış töreni için bütün detaylar gözden geçirildi. Bu yerin kiralanmasında ve hizmete sunulmasında maddi ve manevi emeği geçen köylülerimiz ziyaret edildi.

Tören boyunca bütün Yönetim Kurulu Üyeleri görevlerini başarılı bir şekilde yaptılar. Önce Aziz Şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı hep birlikte okundu. Açılış konuşmasını Dernek Başkanı Hüseyin ÇAKIR yaptı. Başkan Çakır “bu çok önemli ve güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli köylülerime ve misafirlere şükranlarımızı sunuyoruz. Dernekler, sivil toplum kuruluşlarının ilk basamağıdır. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel değerleri yaşamayı ve yaşatmayı amaçlarlar. Üyeler ve hemşeriler arası iletişimin kurulmasını sağlarlar” dedi. Başkan Çakır, konuşmasına şöyle devam etti. “Güzel şeyler yapmak, güzel şeylere vesile olmak ve insanların gönlünde yer tutmak, esas başarı budur. Yani şu gök kubbede hoş bir seda bırakabiliyorsak, her ne makamda ve mevkide olursak olalım, hangi sıfatla toplum içinde yer alıyorsak alalım hayra vesile olmak kadar güzel bir şey yoktur. Burası Eğriderelilerin İstanbulda bir toplanma merkezidir ve bütün köylülerimizin hizmetine açıktır. Köyümüz ve köylümüz adına bir çok güzel etkinlikleri ve hizmetleri birlikte yapmaya devam edeceğiz. Yeni yerin kiralanmasında emeği geçen eski dönem başkanlardan Kemal AĞIRALİOĞLU, Ahmet ŞEKER ve Ahmet TOK başta olmak üzere hayırsever köylülerimize, bu günü anlamlı ve güzel kılan siz değerli katılımcılara sonsuz teşekkürler ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Köylülerimiz ile yapılan değerlendirme toplantısında konuşma yapan Prof. Dr. Necati AĞIRALİOĞLU,
* dernek faaliyetlerine ağırlık verilmesi,
* faaliyetler ve iletişim noktasında internetin daha aktif kullanılması,
* dernek faaliyetlerinin gönül işi olduğu, harcanan zamanın ve verilen emeğin maddiyatla ölçülemeyeceği dolayısıyla bu uğurda çalışanlara maddi ve manevi destek verilmesini,
* köylü bayanlarımızın da “dernek kadınlar kolu” altında faaliyetlere dahil edilmesi gerektiği gibi konulara işaret etti.

Bir önceki dönem dernek başkanı Ahmet ŞEKER, dernek faaliyetlerinin zamanında ve yerinde yapılabilmesi, köyümüze ve köylülerimize katkı sağlayabilmesi, yapılan faaliyetlerin devamlılığının sağlanabilmesi, daha güzel ve daha farklı etkinliklerin yapılabilmesi için dernek üye aidatlarının zamanında ödenmesi, maddi imkanı olan hayırsever köylülerimizin de maddi destek vermesinin öneminden bahsetti.
Derneğin kurulmasında ve bugüne kadar ayakta kalmasında maddi manevi emeği geçen üyelerimizden Abdurrahman YILDIZ, Kemal AĞIRALİOĞLU, Ahmet ŞEKER, Ahmet TOK, Kemal YAŞAR, Hasan BALTACI, Osman Nizam YAROĞLU ‘na teşekkür plaketi verildi.

Yaşar KESKİN’in çaldığı kemençeyle ve İslam YILDIZ’ın söylediği türkülerle memleket turu yapan köylülerimiz güzel bir gün geçirdi.

Derneğimizin en önemli eksiği olan ve yapılması düşünülen etkinliklere olumsuz yönde etki yapan dernek lokali eksikliği giderilmiştir. Bundan sonra köylülerimizin bir araya gelebilmesi ve rahat rahat oturup sohbet edebilmesi için bir mekanımız oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler. Dernek lokali her Pazar günü saat 12:00 de yönetim kurulu üyesi bir arkadaşımız tarafından açılacak ve köylülerimize ev sahipliği yapacaktır.

İstanbul Eğridere Köyü Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Adına
                        Başkan Hüseyin ÇAKIR )

Login


 

Ziyaretçi Defteri

pasamehmet
Herkeze Selam, acaba bu ""Sülaleye dayali Soy Ağacimiz."" ne zaman faaliy...

Ilkokul Mezunlarimiz

Eğridereköyü İlkokulu ilk olarak 1948 - 2008 Eğitim Yili

Calisma Asamasinda

Eğridere Köyü Facebook

Sosyal Medyada da, beraber kalalim.
Takip et Tiklayiniz

Go to top